DOKA AJANS

Video Tanıtım Çekimleri

Video Tanıtım Çekimleri

Günümüzde ürün ve hizmetlerimizin büyük kitlelere ulaştırabilmenin en iyi yolu tanıtım videoları ile sağlanmaktadır. Çünkü görsellik ile birleşen bir anlatım şekli daime hafızalarda daha kalıcı olduğundan artık video tanıtımı her alana hizmet vermektedir.

TANITIM VİDEOSU ÇEKİM ÇEŞİTLERİ

Artık günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar sayesinde istediğimiz zaman, bir bilene danışmaksızın, ücretsiz tanıtım videoları çekme imkanımız var. Ancak kendi imkanlarımızla yapacağımız tanıtım videoları ne kadar ilgi çeker ve akılda kalır orası  muammadır. Bu bağlamda, tanıtım videosu işini profesyonel anlamada yapan firmaların kullandığı birçok materyal ve alan bulunur.

PROFESYONEL ÇEKİMLER       

Profesyonel video tanıtım çekimleri yapan firmalar 4K ultra HD kalite çekimler yapmak için 

gereken ekipmanlara sahipler. Gerek tanıtılacak ürünün konusunun kurgusunda gerekse, görselliğinde birçok fikir ve tekniğe sahipler. Videoyu gerekirse net ve hızlı oynatma, gerekse Slow Motion denilen yavaş çekim tarzında çekip montajlamak sadece profesyonel ellerde mümkündür.

Tabi bunun yanında elimizde bulunan video cihazlarında bu tip uygulamalar var ya da yüklenebiliyor. Ancak tam bu uygulamaların tam randımanlı çalıştığı söylenemez. Ayrıca profesyonel anlamda videonun tanımı sırasındaki çalınan müziğin kurgusu, iniş ve çıkışlarına göre senkronu tanıtım videolarında en önemli uygulamalardandır. Bu işi gerçek anlamda yapan firmalar müziği lisansı alarak sizi olası bir telif hakkın sorunundan da kurtarmış oluyor.     

Eğer tanıtım videonuz ufak çaplı ise kendiniz belki amacınıza ulaşabilirsiniz. Ancak eğer tanırım videosu, kurumsal, fabrika veya şirket tanıtım videosu ise ki; bu noktada tanıdım videosu demekten ziyade tanıtım filmi demek daha doğru olacaktır; bu konuda profesyonel ellere ihtiyaç vardır.

SOSYAL MEDYA TANITIM VİDEOLARI

​​​​​​​Sosyal medya aracılığı reklam yapmak, ürün tanıtmak artık çok kolay hale geldi. Ancak bir kurgusu ve efektif yönleri var. En fazla 1 dakika içerisine sığdırılabilen akıcı videolar yaratmak için yine elimizde akıllı telefonlar kullanılabilir. Yine bu sayede, etkinlikleriniz ve davetlerinizde efektif geçişlere yer vermek mümkün. Animasyon ve seslendirme yoluyla da video tanıtım  çekimleri yapılabiliyor. Ses görüntü ve müziğin aynı anda kurgulandığı bu video çekimi tarzı da çok akılda kalıcı bir yöntemdir.