DOKA AJANS

Website Tasarımında Bilinmesi Gerekenler

       Web tasarım, marka kimliğinin online pazarda var olmasının başlıca aracıdır. Firmanın niteliğine göre farklı formatlarda hazırlanabilen web siteleri, ihtiyaca uygun olarak ileriki zamanlarda şekillendirilebilir olarak tasarlanırlar. Tüketicilerin güvenini pekiştiren web siteleri aracılığı ile markanızın çok daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlayabilirsiniz.

 Güncel Web Sitesi Tasarımları

  Akıllı mobil cihazların hayatımıza girmesi ile birlikte telefon veya tabletlerdeki alışkanlıklar web sitelerinin biçimlerinin değişmesini sağladı. Geçmişte her bir sekmeye tıklandığında açılan sayfalar günümüzde tek bir sayfa olarak karşımıza çıkıyor. Tüketici, web sitesine giriş yaptıktan sonra bilgisayar faresi ile aşağı doğru inerek tüm sayfalara ulaşabiliyor. Aynı zamanda mobil uyumlu olan bu tasarım kullanışlı olmasıyla da tüm sektördeki firmalar tarafından tercih ediliyor. Web tasarım konusunda uzmanlaşan firmalar, kişi ya da kuruluşun ihtiyaçlarına göre ek donatılar da sağlayabiliyorlar.

 İnternet Satışı Yapanlar için Sistem Farklı

  Web sitesi, firmaların ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanır. Bu nedenle her sektörün web sitesi tasarımı farklıdır. İnternet üzerinden ticaret yapan bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız sitenizin dinamik olması gerekir. Bu tür sitelerde, marka tanıtımından farklı olarak sisteme ödeme yöntemlerinin entegre edilmesi gerekir. Bu nedenle web tasarım yaptırma işleminden önce tasarımcılara hangi türde bir site istediğinizi beyan etmeniz gereklidir. Tasarımcı, sitenin yazılımına uygun olacak şekilde tasarımını gerçekleştirir.

 Önce Sitenin Türü Belirlenmeli

  Web sitelerinin altyapılarında oldukça fazla çeşit bulunur. Firma, yalnızca marka kimliğini tanıtmak istiyorsa hazır yazılımlı bir taban kullanabilir. Bu sistemde web sitesi yazılımı hazır olur. Kişi hazır olan web sitesi tasarımları içerisinden beğendiğini seçer ve doneler yerleştirilir. Bu tür sitelerin tasarımında sonradan bir değişiklik yapılamaz. Ancak uzun soluklu bir web sitesi isteyen kişi ya da firmalar, sonradan tasarımı değiştirilebilen özgün yazılımları tercih ederler. Özgün yazılımlarda yazılımcılar ileride yapılacak tasarım değişikliği talebine olumlu yanıt verebilirler. E-ticaret sitelerinde ise ödeme yöntemlerinden stok koduna sekmesine kadar birçok farklı donatının bir araya gelmesi gerektiğinden hem yazılımın hem de tasarımın özgün olması gerekir. Bu sayede sorunsuz bir şekilde web sitenizi online bir mağazaya dönüştürebilirsiniz.