DOKA AJANS

Promosyon Nedir ?

Promosyon ürünleri, markların tüketiciler ile arasında sıcak bir bağ kurmasına yardımcı olur. Uygun maliyetli olan promosyon ürünlerinin üzerine markanın logosu, adı, sloganı gibi öğeler yer alır. Promosyon dağıtan firmalar, bu sayede uygun maliyetlerle marka bilinirliğini arttırırlar.

 Tüketiciler Sempati Duyar 

  Türk kültüründe hediye almak ve vermek kişiler arasında olumlu bir bağ oluşmasına olanak tanır. Bu nedenle firmalar, genellikle promosyon ürünleri dağıtarak tüketicilerin sempatisini kazanmayı sağlarlar. Promosyonu alan kişi, herhangi bir bedel ödemeden ürüne sahip olduğu için marka imajını olumlu yönde devşirir. Promosyon ürünleri çok çeşitli olabilir. Hedef kitleye ve dağıtılacak ürünün sayısına bağlı olarak hediye edilecek öğeler değişkenlik gösterebilir. Hedef kitle, uzun süreli kullanıma olanak sağlayan promosyon ürünlerini saklayarak yıllar boyunca üzerinde marka logonuzun olduğu ürünleri kullanabilirler. Hemen her gün markanızın basılı olduğu ürünleri gördüklerinden bilinç altlarında markanızın uzun süredir var olduğu ve güvenilir olduğu izlenimi doğacaktır.

 Promosyon Ürün Çeşitleri

  Kalem, şapka, defter, saat, eldiven, kalemlik, bardak, anahtarlık, oda kokusu gibi akla gelebilecek tüm araçlar promosyon ürünü olarak kullanılabilir. Hatta bazı markalar telefon veya tablet gibi görece pahalı ürünleri de promosyon olarak dağıtabilirler. Promosyon ürünlerinde tercih, firmanın bütçesine ve iş niteliğine bağlı olarak değişebilir. Promosyon ürünlerinin üzerinde marka adı bulunacağından aynı bütçeyle çok daha fazla kişiye erişmesinde fayda vardır. Bu nedenle firmalar, genellikle az maliyetli ürünlerden daha fazla dağıtmayı tercih ederler.

 Promosyon Nerede Yaptırılır ?

  Promosyon ürünleri üzerinde uzmanlaşmış firmalar, promosyon dağıtıcılarıdır. Bu firmalar üzerinden toplu alım yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra, online olarak da promosyon ürünü satın alabilirsiniz. Mağazalarda gezmek size zaman ve efor kaybettireceğinden promosyon ürünleri yaptırma için internet üzerinden birçok ürüne aynı anda ulaşabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde kolayca fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz için daha avantajlıdır. Ürün karşılaştırması yaptıktan sonra kredi kartı, banka kartı veya kapıda ödeme gibi seçenekler sunan e-ticaret mağazalarından satın alacağınız promosyon ürünleri firmanızın kapısına kadar getirtme imkanınız vardır. Bu nedenle promosyon ürünü dağıtmak isteyen firmalar, genellikle kurumsal firmalarla işlemlerini gerçekleştirmeyi tercih ederler.