DOKA AJANS

Kişiye Özel Promosyon Ürünleri

Satış promosyonu, tüketici ya da dağıtım kanalında amaçlanan bir pazarlama türüdür. Yeni ürünü tanıtmak, stokları temizlemek, markaya müşteri trafiği çekmek ve satışları artırmak amacıyla kullanılan promosyon ürünlerinin pek çok artısı vardır.

 Ürün ve Hizmetlerinizi Daha Kolay Pazarlayın

  Piyasaya arz edilen ürün veya hizmetleri denemeyi teşvik etmek, tüketici talebini artırmak için önceden belirlenmiş, sınırlı bir süreyle uygulanan medya ve medya dışı pazarlama olarak tanımlanan promosyonlar potansiyel müşterilerin satın alma davranışlarına hitap ederek satışları artırır. Bunun yanı sıra marka bilinirliğine de büyük katkısı olan promosyon ürünleri birçok avantaja sahiptir.

 Diğer Markalardan Ayrışın

  Rekabetin yoğunluğu, markaların diğerlerinden ayrışmasını zorlaştırır. İşletmeler, bir şekilde müşterilerin dikkatini çekmelidir. Satış ve pazarlama, marka bilinirliğini artırma, müşteri sadakati sağlama gibi amaçlarla dağıtılan promosyon ürünleri, tüketiciyi teşvik etmelidir. Satış promosyonları bu nedenle amaca ulaşmak için dikkatli bir şekilde kalibre edilmelidir. Promosyonları çok sık dağıtmak, müşterileri yalnızca promosyonlar etkin olduğunda satın almaya alıştırır. Promosyonlardan tamamen kaçınmak ise rakiplerin müşterileri işletmenizden uzaklaştırmasına izin verecektir. Bu nedenle antalya promosyon seçeneklerini tercih ederken bütçe kadar zamanlamaya da özen göstermeniz gereklidir.

 Son Kullanıcılara Direk Ulaşın

  Tüketici satış promosyonları, nihai ürün kullanıcılarına yöneltilir. Genel olarak yerel pazardaki bireysel alışveriş yapılan işletmeleri tanıtmak için kullanılabilir. Antalya'da promosyon ürünleri tercihi yapmadan önce promosyon ürünleri için harcayacağınız bütçeye karar vermeniz gereklidir. Bütçeler genellikle, yayınlayabileceğimiz pazarlama programlarının türünü belirler. Bu, hem promosyon maliyetine hem de görmeyi beklediğimiz sonuçları tahmin etmek için size fikir verir. Bu nedenle promosyonun türü kadar hedef kitlenin büyüklüğü, belirlenen hedef kitlenin yüzde kaşının promosyon ürünleriyle ilgileneceği, dağıtılacak olan promosyon ürünlerinin reklam ve tanıtım faaliyetlerinin alanları ve bütçeleri gibi konulara dikkat etmeniz gereklidir.

  Dijital tanıtımların dağıtım maliyetleri nispeten ucuz olmakla birlikte, tanıtım için çevrimiçi veya çevrimdışı medya satın almanız da gerekebilir. Promosyon dağıtacağınız alanın ve ürün kalitesinin miktarına göre yayınlayacağınız reklamlar değişkenlik gösterebilir. Bütüncül bir planlama gerektiren promosyon ürünlerini hedef kitleyle buluşturduğunuzda dağıtılan hediye ürünlerin müşteri nezdinde geri dönüşünü incelemeniz de önemlidir.